Nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Czy po zrobieniu 7 dniowej przerwy (wystąpiło krwawienie) po zastosowaniu metody yuzpe (zastosowałam ją 7 dnia przyjmowania tabletek z ostatniego opakowania, zwymiotowałam jedną z tabletek po 5 godzinach od przyjęcia,miałam stosunek przerywany po 24h od tego zdarzenia) zacząć nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych? Czy muszę czekać do normalnego okresu i zacząć brać tabletki tak, jak podczas pierwszego opakowania? Czy nie zaszkodzę sobie którymś ze sposobów wznowienia antykoncepcji?

Renata GrzechociĹska

Samą metodą Yuzpe jest Pani w stanie sobie bardzo zaszkodzić. Proponuję rozpocząć antykoncepcję od nowa tzn. poczekać na nowy cykl. Jeśli będzie Pani przyjmowała tabletki zgodnie z zaleceniami producenta, nie będą konieczne inne metody antykoncepcji.