Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jednym opakowaniem tabletek przesunę okres?

Od roku czasu nie biorę już tabletek antykoncepcyjnych, a teraz tak wypadło, że muszę przesunąć okres. Czy jeżeli wezmę tylko jedno opakowanie tabletek antykoncepcyjnych to będzie to możliwe? Czy raczej powinnam wziąć dwa opakowania bez przerwy? Obecnie cykle mam 28-29 dniowe i zależy mi na przesunięciu okresu o tydzień. Pozdrawiam

ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Przyznam, że nie do końca rozumiem, kiedy chce Pani przesunąć okres. Oczywiście, efekt ten można uzyskać przyjmując tabletki antykoncepcyjne, ale w ściśle określony sposób.

Pierwsze opakowanie należy rozpocząć w pierwszym dniu krwawienia. W tym jest Pani całkowicie zabezpieczona. W 2-3 dniu od odstawienia pojawi się okres. Jest to konsekwencja obniżenia stężenia hormonów we krwi. Jeżeli to krwawienie Pani nie odpowiada, należy nie wykonywać 7 dniowej przerwy, tylko rozpocząć kolejny blister w dzień po zakończeniu poprzedniego.
Przyjęcie jednego opakowania nie wydłuża cyklu.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy