Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zażywać tabletki antykoncepcyjne, by przesunąć krwawienie?

Witam! Od ponad czterech miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne Novynette. Ponieważ studiuję za granicą, za każdym razem jak jestem w Polsce wykupuję dwa opakowania na zapas. Niedługo znowu przyjeżdżam i mam umówioną wizytę u lekarza, ponieważ chcę zmienić tabletki. Moje pytanie brzmi: Jeśli brałam tabletki poprawnie przez te cztery miesiące i robiłam 7 dniowe przerwy, to czy jeśli teraz wezmę całe opakowanie, a potem nie zrobię przerwy tylko przyjmę 7 tabletek z dodatkowego opakowania, żeby przesunąć krwawienie o 7 dni to czy tabletki będą działać poprawnie? Na zasadzie 28 tabletek i wtedy 7 dni przerwy? Chcę tak zrobić, żeby nie mieć okresu w czasie wizyty u lekarza, a nie chcę brać całych dwóch opakowań pod rząd, tylko po wizycie zacząć nowe tabletki.

KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Witam serdecznie!
Opisany przez Panią sposób przyjmowania tabletek jest dopuszczalny, ale niesie za sobą ryzyko powikłań w postaci zaburzeń cyklu. Jeżeli zależy Pani na przesunięciu krwawienia, wskazane jest rozpoczęcie nowego opakowania tuż po zakończeniu obecnego oraz przyjęcie wszystkich obecnych w nim tabletek.
Warto również zauważyć, iż rozpoczęcie nowego opakowania w połowie blistra może nie zapewnić całkowitego zabezpieczenia.
W Pani przypadku najbezpieczniej będzie zapytać lekarza podczas wizyty o dopuszczalnych odstępstwach w przyjmowaniu tabletek.
Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy