Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiana tabletek antykoncepcyjnych w trakcie opakowania

Witam! Przyjmowałam do tej pory takie a nie inne tabletki, od następnego opakowania miałam zastąpić te innymi. Zgubiłam jednak ostatni listek starych (po 7 dniach przyjmowania). Czy mogę teraz od razu zacząć brać nowe? Czy powinnam zrobić znowu przerwę i czekać na krwawienie? Jeśli mogę rozpocząć branie nowych tabletek, to czy powinnam przyjmować je do konca opakowania, czy wziąć tylko 14 tabletek (tak, żeby w sumie było 21 dni) i wtedy zobić przerwę? Mieszkam zagranicą i nie mogę szybko skonsulować się z lekarzem, a powinnam dziś przyjąć kolejną tabletkę. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Jeśli nie uda się znaleźć starego opakowania, to najbezpieczniej jest zrobić 7 dni przerwy i rozpocząć nowe. Jeśli przyjęła Pani co najmniej 7 tabletek ze starego blistra, dodatkowe zabezpieczenie nie jest konieczne. Jeśli jednak tabletek było mniej, proponuję stosować dodatkowe zabezpieczenie podczas przerwy i 7 dni stosowania nowego opakowania.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy