Kiedy powinnam zacząć stosowanie tabletek po miesięcznej przerwie?

 Zrobiłam miesięczną przerwę w braniu tabletek i chciałam zapytać, kiedy mogę zacząć brać je z powrotem? Czy mam je wziąć 1 dnia kolejnego cyklu - czyli od pierwszego dnia miesiączki, czy standardowo 8 dnia cyklu?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Obawiam się, że źle interpretuje Pani przerwę w przyjmowaniu tabletek. Zrobienie miesięcznej przerwy jest jednoznaczne z ich odstawieniem. W takiej sytuacji nowe opakowanie można rozpocząć dopiero w następnym cyklu. Najbezpieczniej jest przyjąć pierwszą tabletkę w pierwszym dniu cyklu, co gwarantuje pełne zabezpieczenie od samego początku. Może Pani również rozpocząć nowy blister między 2 a 5 dniem cyklu, ale w tej sytuacji powinna Pani korzystać z dodatkowych form zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni.
Pozdrawiam