Czy mogę zrobić miesięczną przerwę a potem zmienić tabletki?

  Od 8 miesięcy biorę tabletki N********, jednak zauważyłam skutki uboczne - bóle głowy, podbrzusza, nadpobudliwość i inne rozstroje emocjonalne. Często odczuwam też drętwienie kończyn. Chciałabym dokonać zmiany tabletek na inne (również chodzi o niższą cenę), jednak nie wiem jak to zrobić. Dzisiaj zaczęło mi się krwawienie z odstawienia (robię tygodniową przerwę) i nie mam recepty na kolejne opakowanie, wiec ciekawi mnie, czy mogę zrobić miesięczną przerwę od tabletek i zacząć je brać wtedy, kiedy rozpocznie mi się okres - mowa tu o innych tabletkach, które przepisze mi lekarz? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Oczywiście po zakończeniu 7-dniowej przerwy nie musi Pani wracać do przyjmowania tabletek. Może Pani zrobić przerwę, by na spokojnie zrealizować receptę na nowy preparat. Musi jednak Pani pamiętać, że od tej pory, aż do 8 dnia kolejnego blistra niezbędne jest dodatkowe zabezpieczenie.

Pozdrawiam