Nie wykupiłam recepty na czas - jak mam przyjmować tabletki po takiej przerwie?

Przez trzy miesiące normalnie brałam tabletki antykoncepcyjne. Prawie przed zakończeniem ostatniego blistra z tabletkami poszłam do lekarza. Niestety go nie było. W kolejnych dniach również nie mogłam go zastać. A 7 dniowa przerwa mi się skończyła. Miałam na zbyciu 4 tabletki, tak wiec zaczęłam je brać. Gdy skończyły się te 4 tabletki po 3 dniach dostałam okres. Dziś mija tydzień od tamtej 4 tabletki. Do lekarza idę za dwa dni. Czy jak już lekarz mi przepisze te tabletki to mam brać od tej 4 (czyli teraz już 5) czy zacząć brać od początku 21 tabletek?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli zależy Ci na szybkim powrocie do antykoncepcji hormonalnej możesz rozpocząć nowy blister najpóźniej w 8 dniu od daty ostatnie przyjętej tabletki. Zdecydowanie wskazane jest przyjęcie całego opakowania tj. 21 tabletek.
W przyszłości, w przypadku braku tabletek radziłabym udać się do lekarza rodzinnego, który także może wypisać receptę na przyjmowany preparat.

Pozdrawiam