Czy tabletki antykoncepcyjne brane bez przerwy mają przedłużone działanie?

Hela 82 Zażywam tabletki w schemacie 24+4. W czwartek skończyłam tabletki brane przez 2 miesiace bez przerwy (48 tabletek), czyli zgodnie ze schematem dawkowania nowy blister powinnam rozpocząć w poniedzialek (po 4 dniach przerwy). Niestety z przyczyn, o których nie będę pisać, kolejne opakowanie będę mogła rozpocząć we wtorek lub środę. W takim razie, jeżeli stosunek miał miejsce w piątek, czy istnieje ryzyko ciąży? Czy przy braniu 2 opakowań pod rząd mogę założyć, że ich skuteczność jest przedłużona do 7 dni? Ich skład jest identyczny, jak tych branych w schemacie 21+7??

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
1. Przyjęcie kilku opakowań pod rząd nie ma wpływu na długość działania zabezpieczenia.
2. Skład tabletek jest rzeczywiście identyczny jak tych stosowanych w schemacie 21 + 7. Sądzę, że założenie o 7 dniowej ochronie jest słuszne.