Czy mogę zrobić 5 dni przerwy zamiast 7?

Skończyłam brać tabletki antykoncepcyjne z pierwszego blistra i wzięłam 3 z kolejnego w celu przesunięcia okresu. czy mogę teraz zrobić 5 dni przerwy, później wziąć pozostałe 18 i znowu 5 dni przerwy? Chciałabym tak zrobić, ponieważ chce przenieść dzień brania tabletek z czwartku na niedzielę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli rozpoczęła Pani nowy blister bez wykonywania 7dniowej przerwy wskazane jest jego dokończenie. Przerwanie przyjmowania tabletek w połowie opakowania zawsze wymaga konsultacji ze swoim ginekologiem ze względu na ryzyko wystąpienia powikłań.
Jeżeli chce Pani zmienić dzień przyjmowania tabletek należy skrócić 7dniową przerwę o tyle dni, o ile chce przesunąć wspomniany termin.

Pozdrawiam!