Jak przesunąć okres o dwa dni?

Witam. chciałabym przesunąć miesiączke na stałe o dwa dni, mam cykl regularny, zawsze dostaję krwawienia w soboty, dlatego chce to zmienić na poniedziałek. Czy istnieje taka możliwość? Mogę wziąć dwie tabletki z zapasowego blistra, zrobić tygodniową przerwę i póżniej rozpocząc nowy blister od czwartku a nie od wtorku- (wtedy zaczynam brać blister po tygodniowej przerwie)?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, istnieje taka możliwość, jednak nie jest możliwe wyregulowanie cyklu co do dnia. W tym celu należy skrócić 7-przerwę np. o 3-4 dni (im większe skrócenie, tym większe prawdopodobieństwo zatrzymania miesiączki, która po kolejnym pełnym blistrze powinna wystąpić wcześniej). W trakcie pierwszego cyklu mogą wystąpić krwawienia śródcykliczne. Proszę zweryfikować informacje w odniesieniu do ulotki konkretnie stosowanego leku, W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę skontaktować się z ginekologiem,

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy