Zrobiłam 8 dni przerwy zamiast 7 - co teraz mam zrobić?

Witam, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne od jakiegoś roku, nie zależy mi bardzo na antykoncepcji. Normalnie tabletki zaczynam brać w poniedziałek, jednak źle obliczyłam i wzięłam 1 tabletkę we wtorek. Jednak zorientowałam się dopiero około soboty 1 tygodnia. W związku z tym chciałam zapytać, czy mimo tego że tyle czasu upłynęło od pominięcia tabletki mam ją zażyć, czy nie? I czy po skończeniu obecnego blistra mam zrobić 6 czy 7 dni przerwy? Czy jednak nie ma to większego znaczenia? Proszę o szybką odpowiedz. Pozdrawiam, Kaśka

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku opóźnionego rozpoczęcia kolejnego blistra tabletek antykoncepcyjnych konieczne jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia. Wiem, że nie zależy Pani na ich działaniu antykoncepcyjnym, ale jeżeli w trakcie 7dniowej przerwy doszło do zbliżenia musi Pani zdawać sobie sprawę z ryzyka ciąży.

W obecnej sytuacji proszę nie przyjmować zaległej tabletki, tylko kontynuować dany blister. Ostatnią tabletkę przyjmie Pani w pierwszym dniu planowanej przerwy. Takie postępowanie sprawi, że od przyszłego cyklu zmieni się Pani dzień rozpoczęcia nowych opakowań.

Pozdrawiam