Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiana tabletek w trakcie opakowania

Witam, zaczęłam ponownie po 2 miesięcznej przerwie przyjmować tabletki, zdążyłam przyjąć 7 po czym zaginął mi blister, poszłam do apteki, a tam nie mieli już tego produktu, zaproponowali mi zastępczy, chciałabym się dowiedzieć czy mogłabym teraz zrobić 7dniową przerwę i zacząć nowe tabletki? Jeśli tak to czy będę chroniona? Chciałabym się również dowiedzieć, czy tabletki które przyjmowałam przez 7 dni, chroniły mnie od pierwszej przyjętej tabletki?

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Najprawdopodobniej dostała Pani ten sam preparat innego producenta. W takim przypadku nie ma potrzeby wykonywania 7dniowej przerwy w celu rozpoczęcia nowego blistra. Jeżeli jednak zdecyduje się Pani na to rozwiązanie, a rzeczywiście przyjęła Pani dokładnie 7 tabletek z poprzedniego opakowania, to nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcji w trakcie przerwy, jak i w pierwszych dniach kolejnego blistra. Jeżeli przyjęła ich Pani mniej, sugerowałabym stosować dodatkowe zabezpieczenie przez cały czas przerwy, jak i przez 7 pierwszych dni kolejnego opakowania.
Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy