Nie zażyłam pierwszych 4 tabletek z nowego opakowania - muszę się dodatkowo zabezpieczać?

Witam, nie zażyłam pierwszych czterech tabletek z drugiego blistra, dzisiaj przyjęłam pierwszą, czyli tą z czwartku, a powinnam zacząć przyjmować tabletki w niedzielę. Jak przyjmować kolejne tabletki? W ciągu tych dni nie doszło do stosunku, tylko do zblizenia. Jakie mogą wystąpić objawy uboczne i przez jaki czas dodatkowo się zabezpieczać? Kiedy będzie działać zabezpieczenie przez tabletki? Dziękuję za pomoc

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ochrona antykoncepcyjna powinna być pełna po 7 regularnie przyjętych tabletkach. Proszę jednak mieć świadomość, że pominięcie pierwszych 4 tabletek w bardzo istotny sposób zwiększa ryzyko ciąży. Nie wiem co dla Pani oznacza "zbliżenie", ale dla pewności proponowałabym wykonanie testu ciążowego.