Pominięcie 15 tabletki antykoncepcyjnej a zabezpieczenie

Witam! Moje pytanie dotyczy tabletek hormonalnych. Mianowicie zapomniałam 15 tabletki(w tym dniu miałam stosunek płciowy), następnego dnia przyjęłam 2 na raz. Postępując zgodnie z ulotką zacznę nowe opakowanie bez robienia przerwy 7-dniowej o normalnej porze, mam pytanie, czy jeśli wezmę tylko 1 rząd tabletek nowego opakowania i po nim zrobię 7 -dniową przerwę, czy będzie to poprawne i od kiedy będę bezpieczna przed ciążą. Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Musi Pani przyjąć wszystkie tabletki z rozpoczętego opakowania i dopiero po nim zrobić przerwę, aby ochrnoa była zachowana.
Pozdrawiam