Przerwanie stosowanie drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam pytanie dotyczące antykoncepcji, ponieważ chciałam przedłużyć branie tabletek antykoncepcyjnych po to by nie wystąpiło krwawienie, ale z racji tego, że bardzo źle się czułam z 2 opakowania zażyłam 10 tabletek, teraz zrobiłam 7 dni przerwy i normalnie wystąpiło krwawienie. Tylko powstaje pytanie, czy po tych 7 dniach przerwy mogę brać dalej tabletki z tego 2 opakowania (po prostu je dokończyć) i znów robić 7 dni przerwy, czy lepiej nie brać tabletek, poczekać na wystąpienie krwawienia i wtedy w 1 pierwszym dniu krwawienia zacząć zażywać je na nowo?

Witam serdecznie, w opisanej sytuacji oba rozwiązania są poprawne. Decyzja ostatecznie będzie należeć do Pani. Jeżeli zależy jednak Pani na pełnym zabezpieczeniu i nie wprowadzaniu wielu zmian w organizmie, lepiej byłoby rozpocząć nowe opakowanie po 7 dniach przerwy. Na koniec chciałabym jednak zwrócić uwagę na Pani tolerancję tabletek. Jeżeli odstawiła Pani tabletki z powodu złego samopoczucia, należałoby się zastanowić nad ich ewentualną zmianą. Istnieje bowiem ryzyko, że dolegliwości powtórzą się także w przyszłym miesiącu. Pozdrawiam