Przestanie stosowania tabletek antykoncepcyjnych w połowie opakowania

Chciałam się dowiedzieć, czy można w połowie opakowania przestać brać tabletki vibin mini. Zażyłam dokładnie 10 a w zeszłym miesiącu wzięłam całe opakowanie i nie zrobiłam przerwy 7-dniowej, bo nie chciałam mieć na wyjazd okresu. Teraz się okazało, że zmienił się termin wyjazdu i będę miała właśnie wtedy miesiączkę. I teraz nie wiem - czy mogę przerwać branie tabletek na tydzień i po 7 dniach zacząć nowe opakowanie?

Jeśli przerwie Pani zażywanie tabletek w połowie opakowania to dostanie Pani krwawienie z odstawienia i oczywiście nie będzie działania antykoncepcyjnego. Może Pani po 7 dniach zacząć nowe opakowanie z tym, że powinna Pani dodatkowo przez 7 dni stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne. Pozdrawiam