Krwawienie z odstawienia a kolejna tabletka antykoncepcyjna

Zażyłam dwa opakowania tabletek antykoncepcyjnych pod rząd, jednak pominęłam 6 ostatnich (z tego drugiego opakowania). Po 3 dniach wystąpił okres, w tej sytuacji nie wiem, czy powinnam przyjąć tabletkę dziś (w 1 dniu okresu), czy potraktować ten czas jako 7-dniową przerwę? Będę wdzięczna za odpowiedź!

Witam serdecznie!

Pominięcie 6 ostatnich tabletek blistra należy uznać za początek 7-dniowej przerwy. Wspomniane krwawienie było tzw. krwawieniem z odstawienia spowodowanym nieprzyjęciem kolejnych tabletek z blistra.

W obecnej sytuacji powinna Pani odliczyć 7 dni, w których nie przyjmowała Pani tabletek, tak by w 8 dniu rozpocząć nowe opakowanie.
Takie zachowanie pozwoli Pani na zachowanie pełnego zabezpieczenia.

Pozdrawiam