Chcę przesunąć okres o kilka dni - co robić?

Dzień dobry. Za 2 dni (w czwartek) kończę przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych z pierwszego blistra. Zależy mi jednak na przesunięciu miesiączki. Chciałabym jej dostać dopiero po weekendzie. Czy mam po prostu nie robić tej 7-dniowej przerwy czy wziąć 4 tabletki z nowego blistra i po nich zrobić przerwę? Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W tej sytuacji nie należy robić 7 dniowej przerwy i od razu zacząć kolejne opakowanie. Wówczas krwawienie pojawi się po skończonym drugim opakowaniu tabletek antykoncepcyjnym.

Pozdrawiam