Przetrzymany krążek antykoncepcyjny i brak okresu

Dzień dobry, trzymałam krążek antykoncepcyjny tydzień dłużej, wyjełam cztery dni temu i nie dostałam jescze okresu czy powinnam sie martwic? nie moge pojsc do ginekologa bo bracuje:(

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Brak krwawienia może być związany zarówno ze zbyt późnym wyjęciem krążka jak i z ciążą. W pierwszej kolejności proszę wykonać test ciążowy. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.