Nieregularne cykle i brak okresu a stosunku z prezerwatywie

Witam! Mam problem ponieważ okres spóźnia mi się już tydzień, z reguły mam regularne cykle i nigdy miesiączka nie spóźniała mi się dłużej niż 2-3 dni. Odbywałam z moim chłopakiem stosunki zabezpieczane prezerwatywą, nigdy nie pękła ani nie zsunęła się, a w dodatku mój chłopak zawsze dochodzi poza pochwą. 2 dni temu zauważyłam u siebie śluz podobny do jaja kurzego,niezbyt się rozciągał,następnie miałam białawą wydzielinę i występuję ona do dzisiaj.Objawów miesiączki nadal brak, jest ryzyko ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku braku miesiączki w pierwszej kolejności warto wykluczyć ciążę. W tym celu proszę wykonać test po 14 dniach od ostatniego stosunku. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.