Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Śluz na prezerwatywie a ryzyko ciąży

Ostatnio po raz pierwszy współżyłam. Zabezpieczyliśmy się gumką, chłopak nie doszedł we mnie.Zastanawiamy się jednak, czy prezerwatywa nie pękła. Sperma nie wyciekała i zebrała się na końcu, ale na prezerwatywie była taka jakby tkanka. Czy mogła to być błona dziewicza czy może po prostu śluz ze mnie? Dodam, że był to siódmy dzień mojego cyklu, który ma z reguły od 26 do 30 dni (przez ostatnie trzy miesiące po 29). Krwawienie trwa 6 dni, byłam więc tuż po miesiączce. Czy mogę być w ciąży?
KOBIETA ponad rok temu

Aborcja

Aborcja to kontrowersyjne zagadnienie. Wiele osób chciałoby ją zalegalizować, jednak polskie prawo tego nie dopuszcza. O aborcji wypowiada się prof. Krzysztof Czajkowski.

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam!
Z opisu wynika że najprawdopodobniej był to śluz z Pani dróg rodnych. Jeżeli jednak nie ma Pani pewności czy prezerwatywa nie pękła proszę obserwowac swój organizm. W razie opóźniania się okresu można wykonac test ciążowy.

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0

Jeśli prezerwatywa nie pękła / można to sprawdzić / ani nie zsunęła się w trakcie stosunku nie powinna być Pani w ciąży w innym wypadku ryzyko ciąży jest możliwe.
Dr Jacek Tulimowski

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy