Strach przed ciążą po stosunku w prezerwatywie

witam, ostatnio w nd kochałam się z narzeczonym, miałam dni płodne. Użyliśmy prezerwatywy, nie zsunęła się nie pękła,a wytrysk nie był w pochwie, tylko partner chwile przed wytryskiem go wyciągnął. No i oczywiście po stosunku zaczęłam się martwić czy czasem nie jestem w ciąży. obrzękły mi piersi, zrobiło mi sie sucho w pochwie, mam wzdęcia, podobne symptomy jak przed okresem.no ale boje sie czy to nie ciąża. czy jest to możliwe,mimo ze prezerwatywa nie pękła, nie zsunęła się, wytrysk był poza?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Ciąża jest możliwa ale jej prawdopodobieństwo jest stosunkowo małe. Opisane objawy pojawiły się zbyt szybko jak na ciążę. Proponuję wykonać test ciążowy w terminie spodziewanej miesiączki jeżeli ta będzie się opóźniać.