Stosunek w prezerwatywie a spóźnianie się miesiączki

Witam, mam takie pytanie. Współżyłem z moim chłopakiem kilka razy w jedna noc 4tygodnie temu(kilka dni po okresie) Kochaliśmy się w prezerwatywie, dodam jeszcze że nie dochodził we mnie tylko kończyliśmy zabawą oralną(już bez prezerwatywy). Prezerwatywa nigdy nam nie pękła, jednak po zakończonym stosunku kąpałem sie w moim chłopakiem pod prysznicem. Nie dotykał mnie. Sytuacja wydawała mi się jasna, wszystko bezpiecznie. Jednak okresu nie dostałam, spóżnia się już 5dni. Czy jest możłiwość ciązy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji występuje niewielkie ryzyko ciąży. Niemniej jednak w przypadku braku miesiączki warto wykluczyć ciążę. W tym celu należy wykonać test ciążowy. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.