Stosunek w prezerwatywie i skąpy okres a ciąża

witam,kochałam się z chłopakiem jak zawsze używaliśmy prezerwatywy,która ani nie pękła ani się nie zsuęła okres spóznial mi sie 5 dni,rano dostałam go ale niepokoi mnie fakt ze od rana na podpasce jest tylko kilka kropel,tak jakby okres sie kończył czy mogę być w ciąży,pomimo prwidłowego uzywania prezerwatywy?

Lek. Katarzyna Szymczak

Prezerwatywa nie daje 100% zabezpieczenia przez zajściem w ciąże. Jeśli się Pani denerwuje radzę zrobić test ciążowy lub pójść do ginekologa.
Pozdrawiam