Bardzo skąpy i jasnoczerwony okres po stosunku z pękniętą prezerwatywą

Mam pytanie. Mianowicie kochałam się z chłopakiem z zabezpieczeniem 23.07 lecz pękła nam prezerwatywa, a 27.06 powinnam dostać okres, lecz spóźnił mi się i dostałam go 30.07, ponadto boli mnie mocno brzuch tak jak przed normalną miesiączką. Niepokoi mnie jednak ten okres, dlatego, że jest bardzo skąpy i jasnoczerwony. Dodam również, że moje cykle są nieregularne i często miesiączka pojawia się później lub wcześniej. Czy możliwe jest, że jestem w ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest niewielkie, aczkolwiek istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Wynik powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku.