Czy to ma wpływ na rozregulowanie cyklu?

Witam W 17 dniu cyklu zazylam po 9 godzinach tabletkę escapelle. Stosunek był niezabezpieczony. Moje cykle są co 28-30 dni. Śluz na początku miałam galaretowaty teraz jakby biały mleczy wodnisty. Okres spóźnia mi się 6 dzień. Miesiąc wcześniej w poprzednim cyklu również zazylam tabletkę tym razem Ella one. Wtedy spóźnił mi się tylko jeden dzień. Czy to wpływa to rozregulowanie cyklu?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

antykoncepcja awaryjna (zarówno tabletka Escapelle, jak i ellaOne) może wywoływać działania niepożądane, takie jak zaburzenia miesiączkowania. W związku z tym może dochodzić do rozregulowania okresu i opóźnienia menstruacji – tak jak jest w Pani przypadku.

Choć skutki uboczne związane z zażyciem tych tabletek zazwyczaj utrzymują się do tygodnia, to cykl miesiączkowy może regulować się nawet kilka miesięcy od przyjęcia takiej tabletki. Proszę więc cierpliwie oczekiwać na krwawienie miesiączkowe. Gdyby nie pojawiało się przez dłuższy czas warto wykonać test ciążowy i udać się do ginekologa.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-nie-mam-okresu-po-tabletce-awaryjnej-72-po, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/okres-po-zastosowaniu-tabletki-escapelle, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczki-po-tabletce-ellaone.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.