Dlaczego nie mam okresu po tabletce awaryjnej 72 po?

Witam, mam 23 lata. Ostatnią miesiączkę miałam 38 dni temu. Dziewiątego dnia cyklu wzięłam tabletkę "72po". Mój cykl trwa zazwyczaj miedzy 29-33 dni. 6 dni po zażyciu tabletki "72 po'' wystąpiło krewienie, które trwało 3 dni. Od kilku dni mam objawy jak na nadchodząca miesiączkę ( bóle piersi oraz pobolewanie w podbrzuszu). Martwię się ponieważ 3 miesiące temu miałam sytuację, w której mogło dojść do zapłodnienia - jednak miesiączkę od tego czasu dostawałam w terminie i trwała jak zawsze 6 dni i była bolesna. Nie zauważyłam żadnych objawów ciąży. Moje pytanie brzmi: Czy jest możliwe, że brak miesiączki w tym miesiącu jest spowodowany ciążą, w którą zaszłam 3 miesiące temu? (Ponieważ wiem, że okres może być w pierwszych miesiącach.) Czy jednak powodem jest zażycie tabletki "72po" 4 tygodnie temu?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Zdarza się, że kobiety będące w ciąży mają 3-4 krwawienia przypadające na czas miesiączki. W takich przypadkach kobiety dużo później orientują się,że są w ciąży.
Tabletka przyjęta po stosunku może powodować przejściowe zaburzenia cyklu dlatego brak miesiączki w terminie może być takim zaburzeniem.
Jednak należy pamiętać,że tabletki te nie chronią w 100% przed ciążą. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego.

Gdyby wynik testu ciążowego był ujemny a miesiączka się nie pojawiła konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam