Brak miesiączki po zażyciu tabletki 72 h po

Witam serdecznie! Mam pytanie odnośnie tabletki po stosunku escapelle. Brałam ją drugi raz i jestem lekko przestraszona, bo mój organizm inaczej oddziałał na tę tabletkę niż 3 miesiące temu. Gdy pierwszy raz ją wzięłam byłam w okresie dni płodnych, tabletkę przyjęłam po 4 godzinach, później po 7 dniach dostałam krwawienie i miesiączkę miałam wcześniej o tydzień teraz, gdy ja wzięłam mój organizm inaczej na nią zareagował. Lekarz mi powiedział, że miałam dni niepłodne, bo to był 17 dzień cyklu gdzie doszło do zbliżenia (a mam miesiączkę nieregularną), tabletkę zażyłam 18h po stosunku. Miesiączkę miałam ostatnią 4 listopada i do dnia dzisiejszego nie mam żadnych skutków ubocznych ani miesiączki. Zrobiłam test ciążowy w 13 dniu od stosunku i wyszedł negatywny czy jest możliwość że będę w ciąży? Kiedy powinnam wykonać test, żeby był wiarygodny? Jeszcze dodam, że mam bakterię w pochwie, która jeszcze jest nieleczona.

Witam serdecznie!
Każdorazowe przyjęcie tabletki alarmowej objawia się inaczej. Brak krwawienie nie musi być objawem ciąży, a jedynie rozregulowaniem gospodarki hormonalnej. Przyjęcie tak dużej dawki hormonów może objawiać się zarówno szybszym krwawieniem, jak i chwilowym jego brakiem.
Domowe testy ciążowe dają wiarygodne wyniki dopiero po 14 dniach od daty zbliżenia. Jeżeli chce mieć Pani pewność, że nie doszło do zapłodnienia, proponuję raz jeszcze wykonać test ciążowy za kilka dni.
Ciąża jest jednak mało prawdopodobna. Po pierwsze tabletka przyjęta stosunkowo wcześnie, a po drugie, proszę zauważyć, że w tamtym czasie trwały dni niepłodne. Tak naprawdę nie było wskazań do jej przyjmowania.
Pozdrawiam!