Czy Ellaone miała wpływ na cykl?

Witam, mam 19 lat i mam problem z miesiączka. Jestem aktywna seksulanie, a ostatni stosunek odbyłam 19 października z zabezpieczeniem lecz w trakcie stosunku lekko się zsunęła i przestaliśmy. Byłam wtedy 4 dni po okresie. Na drugi dzień przed obawą ciąży, zażyłam tabletkę dzień po ellaone. Moje cykle trwają przeważnie od 40-42 dni i są regularne lecz po tabletce dzień po dostałam krwawienie po 38 dniach, czyli szybciej niż zazwyczaj i był lekko skąpy, trwał 5 dni. Zestresowałam sie ze może być to plamienie implantacyjne ale zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Czekam teraz na kolejny okres który powinien pojawić mi się w niedziele lecz nadal go nie dostałam, w dniu spodziewanej miesiączki zrobiłam test, znów wyszedł negatywny a na drugi dzień kolejny który znowu był negatywny. Jestem świadoma ze po tabletce dzień po okres może się trochę spóźniać ale bardzo źle wpływa na mnie ta sytuacja. Czy jest możliwość ciąży? Czy tabletka ellaone mogła mi zaburzyć cykl i teraz będę miała nieregularne okresy?
KOBIETA, 23 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zastosowanie antykoncepcji awaryjnej w postaci tabletki ellaOne mogło wpłynąć na kolejne cykle miesiączkowe. Zapewne właśnie z tego powodu spóźnia się Pani menstruacja.

Kilka testów ciążowych z negatywnych wynikiem potwierdza to, że nie doszło do zapłodnienia. Po takim czasie testy ciążowe jak najbardziej można uznać za wiarygodne. Najprawdopodobniej więc nie ma Pani powodów do obaw, a miesiączka pojawi się lada moment. Jeśli tak się nie stanie, to można oznaczyć poziom beta-HCG i udać się do ginekologa.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesiaczka-po-przyjeciu-ellaone,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-po-zastosowaniu-ellaone,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-ile-moze-przesunac-sie-okres-w-moim-przypadku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.