Czy są u mnie duże szanse na ciążę?

Witam, mam małą rozterkę życiową, ponieważ z 11 na 12 czerwca współżyłam z partnerem bez zabezpieczenia. Dokładnie po 33 godzinach wzięłam tabletkę Ellaone, dziś mija 13 dzień po planowanej miesiące. Dodam dodatkowo, że współżyłam w czasie dni płodnych ale przed owulacja, oraz mój cykl miesiączkowy oscyluje między 28-31. Robiłam dwa testy ciążowe, pierwszy w dniu spodziewanej miesiączki a drugi po 8 dniach kiedy powinna skończyć się miesiączka. Jakie są szanse, że jestem w ciąży ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie napisała Pani, jakie były wyniki testów ciążowych wykonywanych w dniu spodziewanej miesiączki oraz po ośmiu od dniach od tego terminu. Jeśli oba testy dały wynik negatywny, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży, choć zachęcamy do oznaczenia poziomu beta-HCG we krwi. Badanie to jest bardziej miarodajne i dokładne.

Tabletka Ellaone może spowodować opóźnienie okresu, ponieważ opóźnia lub hamuje owulację. Dodatkowo to duża dawka hormonów, która może doprowadzić do zachwiania gospodarki hormonalnej. Jeśli jednak miesiączka nie pojawi się w najbliższym czasie, to zachęcamy do wizyty u ginekologa.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-w-planowanym-terminie-po-zastosowaniu-ellaone, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-po-zastosowaniu-ellaone-i-torbiel-jajnika, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczki-po-tabletce-ellaone.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.