Brak okresu w planowanym terminie po zastosowaniu Ellaone

Witam, 25 lipca (okolo18dc) pekla nam guka, w 2 god po wzielam ellaone, 3 sierpnia dostalam 4 dniowy okres, wiec nastepny powinien byc 1 wrzesnia. wczoraj, 2 wrzesnia zrobilam test , wyszedl negatywny natomiast okresu nadal nie ma. czy moge byc w ciazy czy spoznienie jest spowodowane ta bomba hormonalna? (w drugim tygodniu sierpnia chorowalam) prosze o odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli test ciążowy, w tak długim okresie czasu po stosunku, jest negatywny, to ryzyko ciąży jest znikome. Opóźnienie miesiączki jest natomiast najpewniej związane z zachwianiem gospodarki hormonalnej. Nie ma powodów do niepokoju - proszę cierpliwie poczekać na krwawienie.