Czy normą są takie objawy po zastosowaniu Ellaone?

Dzień dobry. We wtorek zazylam tabletkę ellaOne i po kilku godzinach czuję dyskomfort oraz parcie na pęcherz, miałam delikatne krwawienie po 2 dniach pojawily się skrzepy krwi. Czy to normalne?
KOBIETA, 30 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tabletka awaryjna ellaOne zawiera sporą dawkę hormonów. W związku z tym istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych, które są opisane w ulotce dołączonej do opakowania.

Wśród nich wyróżnić można nieregularne krwawienia oraz plamienia, a także mdłości, bolesne menstruacje, bóle głowy oraz brzucha. Do częstych skutków ubocznych należą także zaburzenia nastroju, bóle pleców, bóle mięśni, zmęczenie oraz tkliwość piersi. Producent nic nie wspomina o parciu na pęcherz. Najprawdopodobniej jednak objawy, które Pani opisuje mają związek z zastosowaniem antykoncepcji awaryjnej. Mogą otrzymywać się do kolejnego cyklu miesiączkowego.

Gdyby się przedłużyły bądź nasilały, proszę udać się do lekarza.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-glowy-i-brzucha-po-przyjeciu-ellaone,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-skutki-uboczne-ma-ellaone,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-24-godziny-po-zazyciu-ellaone.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.