Krwawienie 24 godziny po zażyciu Ellaone

Około 24 godziny po stosunku zażyłam tabletkę Ellaone. Na ulotce jest napisane, że okres wystąpi raczej w planowanym terminie może się trochę opóźnić lub przyspieszyć. 24 godziny od zażycia tabletki zaczęłam krwawić, mimo że planowany termin okresu mam na 16.12. Zdaję sobie sprawę, że to krwawienie to nic innego jak skutki uboczne, ale co one mogą powodować, jak mam je potraktować? Czy jest konieczność wizyty u ginekologa?

Witam,
krwawienie po przyjęciu tej tabletki wystąpi szybciej niż planowana miesiączka i fakt ten jest normalny.
Termin miesiączki regularnej się przesunie
Nie ma konieczności wizyty u ginekologa