Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy krwawienie po pigułce "72 godziny po" jest okresem?

Witam, mam pytanie: czy krwawienie po pigułce "po" jest okresem? Nawet jeśli trwa 2 dni? Czy można już wtedy zacząć brać pierwszy raz tabletki antykoncepcyjne?! Bo wziełam pierwszą tabletkę w chwili wystąpienia krwawienia, a nie było ono w terminie miesiączki... było wcześniej. Czy zrobiłam dobrze i czy nie mam się czego obawiać. Proszę bardzo o odpowiedź... Dziękuję.
ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Krwawienie, które wystąpiło po zażyciu tabletki "72 godziny po", nie jest tożsame z rozpoczęciem miesiączki. Powinna Pani poczekać na wystąpienie krwawienia miesiączkowego. Może ono wystąpić później niż w spodziewanym dotąd terminie, gdyż tabletka "72 godziny po" zawiera bardzo dużą dawkę hormonów, która może poważnie rozchwiać gospodarkę hormonalną kobiety.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy