Kiedy krwawienie po tabletkach 72 godziny po?

Przyjęłam tabletkę 72 godziny po tydzień temu i nie miałam żadnego krwawienia. Wszędzie jest napisane, że krwawienie następuję, by usunąć zapłodnioną komórkę. W tym samym dniu co tabletkę 72 godziny po zaczęłam opakowanie tabletek antykoncepcyjnych (wcześniej też brałam tabletki antykoncepcyjne, ale istniało podejrzenie, że nie byłam zabezpieczona; dodatkowo zapomniałam jednej przedostatniej tabletki - wtedy miał miejsce stosunek- i wzięłam ją razem z ostatnią, a następnego dnia przyjęłam tabletkę 72 godziny po i zaczęłam nowe opakowanie). Kiedy mogę oczekiwać krwawienia? Czy jest ono konieczne?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Zupełnie niepotrzebnie wzięła Pani tabletkę po stosunku! Wystarczyłoby zacząć nowe opakowanie bez robienia przerwy. Krwawienie może nie wystąpić, gdyż blokuje je Pani tabletkami antykoncepcyjnymi.
Na przyszłość, tabletka "po stosunku" jest niezbędna WYŁĄCZNIE w przypadku pominięcia tabletki z pierwszego tygodnia (informacje znajdzie Pani w ulotce).