"72 po" i co dalej?

Witam. Zapomniałam tabletki antykoncepcyjnej (3 z opakowania) . Przyjęłam ja po 24 godzinach (podczas gdy miałam przyjąć 4 tabletkę). W ulotce napisano, że jeżeli doszło do stosunku w trakcie 7 dni przed zapomniana tabletką to istnieje możliwość zajścia w ciąże. Aby zapobiec ciąży zażyłam tabletkę (72 h po). Czy powinnam odstawić tabletki antykoncepcyjne i czekać na krwawienie miesiączkowe, czy dalej brać tabletki i w czasie 7 dni przerwy czekać na okres?

Redakcja abcZdrowie

Po zastosowaniu antykoncepcji awaryjnej można kontynuować stosowanie dotychczasowych tabletek antykoncepcyjnych. Bez zmiany schematu przyjmowania.