Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko zajścia w ciążę

Witam, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Qlaira. Niestety zapomniałam o przyjęciu trzeciej tabletki z blistra. Przyjęłam ją ok.18h później. Do ostatniego stosunku doszło trzy dni wcześniej (w dniu przyjęcia ostatniej tabletki z poprzedniego opakowania). Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę w tej sytuacji? Przez ile dni stosować dodatkowe zabezpieczenie jeżeli dalej będę przyjmować tabletki zgodnie ze schematem? Proszę o odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży istnieje. Tak naprawdę ze względu na odbyty 3 dni wcześniej stosunek może Pani rozważyć zastosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych ("tabletka po stosunku"). Dodatkowe zabezpieczenie proszę stosować przez 7 dni od zapomnianej tabletki.