Skutki stosowania Teenia a ryzyko zajścia w ciążę

Witam. Stosuję tabletki Teenia. Pominęłam dwie tabletki pod rząd w pierwszym tygodniu (5 i 6 dzień). Siódmego dnia wzięłam dwie ominięte tabletki i trzecią o stałej porze. Nie wiem czy dobrze zrobiłam. Jakie mogą być tego skutki i jakie jest ryzyko zajścia w ciążę?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeśli pominęła Pani tabletki antykoncepcyjne w pierwszym tygodniu i przyjęła zapomniane tabletki, kolejne proszę przyjmować o stałej porze. Dodatkowo przez kolejnych 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywa, itp). Jeśli w czasie, gdy ominęła Pani tabletki odbyła Pani stosunek, po około 2 tygodniach od stosunku należy wykonać test ciążowy. Jeżeli wynik będzie ujemny należy go przyjmować tabletki zgodnie z zaleceniami lekarza. Pozdrawiam.