Zapomniałam 3 tabletki z nowego listka

Witam. Od 6 lat biorę tabletki antykoncepcyjne o godz, 22. Zapomniałam wziąć 3 tabletki z nowego listka. W tym dniu uprawiałam tez seks koło 18. Zorientowałam się, że nie wzięłam tabletki dopiero przy kolejnej czyli 24 godziny po. Co teraz? Mam wziąć zapomnianą tabletkę pominąć? Jak wygląda zabezpieczenie?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu ich przyjmowania należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę a kolejne o stałej porze. Prze kolejnych 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę. Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki doszło do współżycia istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Dlatego po około 10-14 dniach od stosunku należy wykonać test ciążowy. Gdyby wynik był ujemny należy go powtórzyć po tygodniu.
W tej sytuacji należy wziąć pod uwagę antykoncepcję postkoitalną.

Pozdrawiam