Zapomniałam o tabletce i był stosunek - co mam teraz zrobić?

Zapomniałam wziąć 6. tabletki wzięłam ją po około 17 czy 18h, w tym samym dniu zażyłam parę godzin później 7. tabletkę o normalnej godzinie. Wcześniej (2 dni wcześniej i 4 dni) miałam dwa stosunki bez wytrysku we mnie. Od tego czasu biorę regularnie tabletki bez spóźnień. Czy jest duża możliwość ciąży? Proszę o pomoc bo bardzo się stresuje.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W przypadku pominięcia tabletki antykoncepcyjnej w pierwszym tygodniu należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę. Natomiast przez kolejne 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie np.prezerwatywę. Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki doszło do stosunku to istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Po około 10-14 dniach od stosunku należy wykonać test ciążowy. W przypadku ujemnego wyniku należy test ciążowy powtórzyć po tygodniu.

Pozdrawiam