Zapomniałam szóstej tabletki - co dalej?

Witam. Zapomniałam 6. tabletki z 1. opakowania tabletek, wzięłam ją po 15 godzinach i następną już regularnie. Zawsze biorę tabletki o 20 godzinie a o 18 współżyłam z chłopakiem. Po zażyciu zapomnianej tabletki wystąpiły u mnie bóle w podbrzuszu. Kochałam się z chłopakiem 5 dni przed zapomnianą tabletką jak i w czasie 3. dnia okresu. Chłopak nigdy nie kończy we mnie. Czy istnieje możliwość, abym była w ciąży? Bardzo proszę o radę.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W takim przypadku powinna Pani przyjąć jak najszybciej zapomniana tabletkę oraz stosować dodatkowe zabezpieczenie np.prezerwatywę aż do końca opakowania.
Ponieważ przed zapomnianą tabletką doszło do współżycia istnieje ryzyko ciąży. Dlatego po około 10-14 dniach od stosunku należy wykonać test ciążowy. W przypadku ujemnego wyniku należy go powtórzy po około tygodniu.

Pozdrawiam