Zapomniałam wziąć dwie tabletki pod koniec pierwszego tygodnia. Co robić?

Nie wzięłam 6. i 7. tabletki, 8. zażyłam o normalnej porze. Wtedy doszło do stosunku. Czy mogę zajść w ciążę? Czy powinnam zrobić test i kiedy?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli pominęłaś tabletkę 6. i 7. należy powstrzymać się od współżycia lub stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni. Dodatkowo zastosować antykoncepcję postkoitalną, jeżeli miało miejsce współżycie płciowe i zażyć następną aktywną tabletkę w ciągu 12 godzin od zastosowania antykoncepcji postkoitalnej.
Pozdrawiam!