Okres czy plamienie?

Witam, 13 września zażyłam tabletkę "po". 8 października (w dzień w którym spodziewałam się miesiączki) wystąpiło krwawienie. Zaczęłam w tym dniu stosować doustną antykoncepcję. Teraz mam jednak wątpliwości czy to jest okres czy plamienie wynikające z zażycia tabletki "po", gdyż jest bardzo skąpe i trwa już dosyć długo -10 dni. Czy oprócz tabletek powinnam stosować dodatkowo inna metodę antykoncepcji, gdy nie mam pewności czy to miesiączka czy plamienie?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Prawdopodobieństwo, że opisywane krwawienie było wynikiem przyjęcia tabletki "72 po" jest bliskie 0, ale nie możemy wykluczyć takiej możliwości.
Dla pewności, warto przez najbliższy miesiąc stosować dodatkową metodą zabezpieczeń.
Charakter miesiączek może przez kilka najbliższych cykli być zmienny. Proszę pamiętać, że "tabletka awaryjna" jest gigantyczną dawką hormonów, które mogły rozregulować gospodarkę hormonalną. Należy dać organizmowi czas na ustabilizowanie.

Pozdrawiam.