Czy brać nadal tabletki antykoncepcyjne...

Witam, mam pytanie. Wzięłam tabletkę "po", krwawienie wystąpiło po 5 dniach i trwało dwa dni. Myślałam, że to okres i zażyłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. Krwawienie było takie jak zawsze, ale nie było żadnych bólów brzucha, piersi (zdarzało mi się już dostać okres i nie mieć żadnych objawów takiego typu i dlatego myślalam, że jest to okres), ale krwawienie trwało dwa dni i po dwóch dniach całkowicie zniknęło... Nie wiem, czy dobrze zrobiłam i chciałabym się dowiedzieć, czy brać nadal tabletki... I czy ciążę można wykluczyć - tabletkę "po" wzięłam niecałe 12 godzin po stosunku... Tabletki biorę nadal i mam pytanie czy słusznie?! Jest to już 9 tabletka... Proszę o odpowiedź... bo strasznie się denerwuję...

KOBIETA ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Krwawienie, które występuje po "tabletce 72h po" zwykle ma miejsce krótko po jej zażyciu (następnego dnia). Trudno jest teraz z całą pewnością ocenić, czy krwawienie, które Pani opisuje, to była miesiączka, czy krwawienie spowodowane "tabletką po" (raczej to pierwsze, ale nie ma pewności - mogła to być miesiączka, zaś po zażyciu pigułek antykoncepcyjnych krwawienie zmniejszyło się)...  Najlepiej będzie, jeśli do końca tego cyklu będzie Pani stosować dodatkową antykoncepcję.

Jeśli zażyła Pani "tabletkę po" w czasie krótszym niż 72 godziny po stosunku, to ryzyko ciąży jest bardzo małe.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty