Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Miesiączka ustała po pierwszym dniu od zażycia tabletki antykoncepcyjnej - czy to normalne?

Witam! Podczas stosunku osunęła się prezerwatywa i partner nie był pewny czy skończył w środku czy nie. Po 15 godzinach zażyłam tabletkę "po" (było to 14 grudnia). Planowany okres powinnam dostać 29.12 jednak wczoraj, tj. 21.12 dostałam okres z normalnymi objawami (ból brzucha, trądzik od 3 dni). W związku z tym zażyłam tabletkę antykoncepcyjną (o godz. 8) a wieczorem okres ustał. Moje pytanie brzmi: Czy to mógł był okres, czy to było tylko krwawienie po antykoncepcji awaryjnej? Czy przerwanie okresu mogło być spowodowane zażyciem tabletki antykoncepcyjnej (pierwszy raz zaczęłam je stosować)? Czy jeżeli to nie był okres to odstawić tabletki, czy brać je dalej?
ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Krwawienie było spowodowane zażyciem tabletki "72h po" i nie miało raczej charakteru miesiączki. Jeśli była to miesiączka, to rozpoczęcie brania tabletek mogło mieć wpływ na jej przebieg. W każdym razie proszę kontynuować przyjmowanie tabletek, jeśli zdecydowała się Pani na tę formę antykoncepcji. Ponieważ nieznany jest charakter krwawienia, należy stosować dodatkowe zabezpieczenie przez pierwsze siedem dni przyjmowania tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy