Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy po tabletce awaryjnej można zacząć stosować tabletki antykoncepcyjne?

Witam, mamy problem, otóż moja dziewczyna i ja użyliśmy tabletki po. Ona zaś dostała tabletki antykoncepcyjne, które wykupiliśmy, są to jej pierwsze, miała zażyć je w pierwszy dzień, gdy dostanie krwawienia. Moje pytanie brzmi, czy jest jakiś czas po którym może zażyć pierwsza tabletkę, czy musimy czekać miesiąc zanim to nastąpi? (Tak jest napisane w książeczce od ginekologa, że po zażyciu tabletki hormonalnej trzeba podobno tyle odczekać.) Czy gdy dostanie okres, załóżmy tydzień lub parę dni od wzięcia tabletki po to coś się stanie? Antykoncepcja nie zadziała? Mam jeszcze pytanie czy jeśli weźmie pierwszą tabletkę w pierwszym dniu okresu to po jakim czasie będzie chroniona? Pozdrawiam

ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Przy prawidłowym rozpoczęciu stosowania tabletek w pierwszy dzień fizjologicznej miesiączki ochrona antykoncepcyjna jest aktywna od razu. W innym schemacie rozpoczęcia brania tabletek należy odczekać od wzięcia pierwszej tabletki, stosując dodatkowe zabezpieczenie. Wzięcie tabletki po komplikuje nieco sprawę, gdyż mogą wystąpić nieregularne krwawienia, które nie będą miały charakteru miesiączki. Generalnie można zacząć stosowanie antykoncepcji dzień po wzięciu tabletki po, jednak dobrze się przez pierwszy tydzień dodatkowo zabezpieczyć.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy