Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę po 1 tabletce antykoncepcyjnej

26 października wzięłam tabletkę po, 1listopada dostałam okres tak jak miała wywołać go ta tabletka, był on 7 dni przed okresem, który miał dostać normalnie. Wczoraj połknęłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną i po jakiś 4h kochałam się z facetem, który niestety skończył we mnie. Jak duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę i czy dla bezpieczeństwa lepiej znów wziąć tabletkę po? Kiedy zaczną działać tabletki, skoro wzięłam je pierwszego dnia gdy skończył mi się okres?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Trudno powiedzieć jakie są Pani szanse na zapłodnienie w takiej sytuacji. Teoretycznie, jeżeli rozpocznie się opakowania tabletek inaczej niż w pierwszy dzień fizjologicznej miesiączki (a taką nie jest krwawienie po tabletce 72h po) to przez pierwszy tydzień należy się dodatkowo zabezpieczać lub powstrzymać od współżycia. Jeżeli nie obawia się Pani działań niepożądanych i bardzo boi się ciąży to może rozważyć przyjęcie tabletki po, oczywiście po konsultacji ginekologicznej. Proszę też pamiętać, że tabletka ta ma de facto działanie wczesnoporonne (jej zadaniem jest niedopuszczenie do zagnieżdżenia się powstałego już zarodka w błonie śluzowej macicy).

Pozdrawiam serdecznie!