Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skuteczność tabletek przy regularnym stosowaniu

Czy przyjmując regularnie tabletki antykoncepcyjne, mogę być pewna ich skuteczności? Wiadomo, że stosunek przerywany nie jest formą antykoncepcji, w takim razie mogę odbywać stosunek z moim partnerem "do końca"? Skończyłam właśnie pierwsze opakowanie tabletek. Mam siedmiodniową przerwę, dziś (13.04) jest trzeci dzień tej przerwy. Kiedy powinnam spodziewać się miesiączki? Zaznaczam, że pierwszą tabletkę przyjęłam z pierwszym dniem okresu. Dziękuę z góry za odpowiedzi na moje pytania.

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Krwawienie z odstawienia powinno pojawić się lada dzień (nie ma co do tego ścisłej reguły). Może Pani odbywać stosunki z wytryskiem w pochwie, ponieważ tabletki działają ubezpładniająco - hamują owulację, także niemożliwe jest zapłodnienie, mimo obecności plemników w drogach rodnych. Drugim mechanizmem ich działania są zmiany w endometrium, powodujące utrudnienie zagnieżdżenia się zarodka (w razie gdyby zawiodło działanie podstawowe - hamowanie owulacji - i doszło do zapłodnienia; jest to de facto działanie wczesnoporonne).

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy