Czy biorąc tabletki, mogę się kochać z moim chłopakiem bez prezerwatyw?

Witam, mam pytanie, czy zażywając regularnie tabletki antykoncepcyjne mogę się kochać ze swoim chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia, czyli prezerwatywy? Czy może on kończyć we mnie? Czy jest to bezpieczne w znaczeniu ciąży, aby do niej nie doszło...? :) I co potem się dzieje z tą spermą? Ona jest jakoś blokowana, czy jak? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Weronika

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli zażywa Pani tabletki regularnie, nie wymiotuje Pani, nie ma biegunki i nie przyjmuje Pani leków, które mogłyby obniżyć skuteczność tabletek, to nie potrzebuje Pani dodatkowego zabezpieczenia przed możliwością zajścia w ciążę. Wytrysk może następować w pochwie. Tabletki mają działanie zagęszczające śluz produkowany przez szyjkę macicy. Dzięki temu staje się on mniej przepuszczalny dla plemników. Głównym mechanizmem działania hormonów jest jednak zahamowanie owulacji oraz wywoływanie zmian w błonie śluzowej macicy, które doprowadzają do utrudnienia w zagnieżdżeniu się zarodka, jeśli zawiedzie hamowanie owulacji (jest to działanie wczesnoporonne).

Pozdrawiam!