Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy tabletki antykoncepcyjne działają jak tabletka wczesnoporonna?

Witam serdecznie, zastanawiam się nad działaniem tabletek antykoncepcyjnych. Czy one działają, mogą działać jak tabletka wczesnoporonna? Czy przyjmując tabletki dochodzi do zapłodnienia a później do usunięcia zapłodnionej komórki, gdyż wiadomo nie może się zagnieździć? Proszę serdecznie o odpowiedź.

ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Zazwyczaj mówi się o poronieniu, gdy dojdzie do obumarcia czy wydalenia zarodka, który się już zdążył zagnieździć w macicy. Tak więc tabletką wczesnoporonną nazywa się taki specyfik, który powoduje wydalenie z macicy zagnieżdżonego zarodka. Tabletki takie są w Polsce nielegalne. Natomiast działanie tabletki "po" oraz "zwykłych" tabletek antykoncepcyjnych, takich jak te o które Pani pyta, opiera się na blokowaniu owulacji oraz utrudnianiu zagnieżdżenia zarodkowi, przez zmianę właściwości błony śluzowej macicy. Ocena moralna stosowania ich może być podobna do tabletki wczesnoporonnej - na skutek jej zażycia może dojść do obumarcia zarodka, który w innym przypadku rozwijałby się dalej i urodził jako dziecko. 

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy